Rehabilitacja po skręceniu stawu skokowego

Powrót do sprawności.

Rehabilitacja po skręceniu stawu skokowego nie jest czynnością tak bardzo prostą jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Staw skokowy to bardzo skomplikowany narząd który potrzebuje dużej ilości czasu aby zregenerować się do stanu sprzed jego uszkodzenia.
Szacuje się, iż ponad 90 procent wszystkich przypadków skręcenia stawu skokowego odbywa się podczas podwichnięcia się stopy do wewnątrz np. podczas grania w piłkę nożną.
Jednym z pierwszych etapów rehabilitacji skupia się na obniżeniu poziomu bólu a także próbie przywrócenia pełnej ruchomości w stawie.
Następnie, kiedy poprzednie etapy dojdą do skutku należy skupić się na odbudowie stabilności stawu. Dzieje się to poprzez zazwyczaj ponowną naukę chodzenia u pacjenta u którego stopa znajdowała się np. przez miesiąc lub dwa w gipsie poprzez co musi się on przyzwyczaić do ponownego stawiania kroków.
Ostatnim etapem bywa wizyta w salonie fizjoterapeuty który za sprawą swojego doświadczenia i umiejętności zdobytych na przestrzeni lat spróbuje uśmierzyć ból i obrzęki pacjenta za pomocą masaży uszkodzonych tkanek znajdujących się dookoła stawu skokowego jak i też przy pomocy specjalistycznych maszyn dokona pobudzenia tkanek do rehabilitacji za pośrednictwem np. prądu elektrycznego.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Przejażdżki rowerowe Szalenie rozwinięta turystyka rowerowa sprawiła, iż rowerzystów w kraju mamy zatrzęsienie ! Rowery najróżniejszych typów przemierzają ulice i trasy rowerowe od Bałtyku do Tatr. Ceny bicykli zawierają się w olbrzymim przedziale. Zależy to od rodzaju sprzętu, producenta oraz ilości dodatków oferowanych przez sprzedającego. Istnieją również różnego rodzaju promocje i rabaty. Niektóre sezonowe, a…

    Read more
  • Kroplówki witaminowe

    Kroplówki witaminowe Kroplówki witaminowe to jeden ze skutecznych sposobów suplementacji witamin, który w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Stosowane są nie tylko przez sportowców, ale również przez osoby z obniżoną odpornością, czy osoby będące na diecie. Sposób ten polega na dożylnym podaniu mieszanki składników, o ukierunkowanym działaniu. W skład takiej mieszanki wchodzą witaminy, minerały i…

    Read more

Archiwa

Kategorie