Kroplówki witaminowe

Kroplówki witaminowe

Kroplówki witaminowe to jeden ze skutecznych sposobów suplementacji witamin, który w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Stosowane są nie tylko przez sportowców, ale również przez osoby z obniżoną odpornością, czy osoby będące na diecie. Sposób ten polega na dożylnym podaniu mieszanki składników, o ukierunkowanym działaniu.

W skład takiej mieszanki wchodzą witaminy, minerały i inne potrzebne substancje. Mogą to być np. witamina C, witamina E, witaminy z grupy B, elektrolity, a także aminokwasy. Kroplówki dopasowane są indywidualnie do potrzeb pacjenta, na podstawie przeprowadzonych wcześniej badań. Oczywiście można również sięgnąć po gotowe kroplówki mające określone działanie np. regenerujące, wzmacniające, nawadniające, odmładzające, czy też detoksykujące. Warto zaznaczyć, że infuzja kroplówek witaminowych jest bezpieczna, gdyż przeprowadzana jest w gabinecie pod nadzorem specjalisty.

Według lekarzy kroplówki witaminowe mogą być stosowane jako uzupełnienie niedoboru określonych substancji, a podanie ich dożylnie jest szybką i skuteczną formą. Częstotliwość przyjmowania takich mieszanek dożylnie uzależniona jest od kilku czynników, np. stan zdrowia, wyniki badań, czy cel przyjmowania kroplówki, a także jej skuteczność działania. Pierwsze efekty pacjenci zauważają już po pierwszej infuzji, niemniej zaleca się przyjmowanie ich 1-2 razy w tygodniu.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Osteopatia Warszawa

    Główne założenia osteopatii Osteopatia zakłada, że do powstania różnych zaburzeń i nieprawidłowości dochodzi wtedy, gdy organizm traci swoją naturalną zdolność do samoregulacji i nie jest już w stanie samodzielnie się naprawiać. Ta samoregulacja może zostać utracona zarówno na poziomie całych tkanek, jak i na poziomie składających się na nie komórek, czyli tych mniejszych części organizmu….

    Read more
  • Fizjoterapia – jak odzyskać siły? Siedzący tryb życia, brak sportu lub wręcz przeciwnie zawodowe uprawianie sportu sprawia, że coraz częściej nasz organizm potrzebuje pomocy fizjoterapeuty. Czym jest fizjoterapia? Fizjoterapia to nauka o naturalnej metodzie leczenia, która ma rozwijać, utrzymać i przywrócić maksymalną sprawność i jakość życia człowieka. Fizjoterapia oparta jest na energii fizycznej, ruchu, wpływaniu…

    Read more

Archiwa

Kategorie